DLACZEGO WARTO O NIEGO ZADBAĆ?

Dzieciństwo to moment, kiedy uczymy się między innymi, jak przetwarzać swoje emocje, jak budować relacje czy jak stawiać i utrzymywać granice. W idealnym świecie rodzice to dwoje spełnionych ludzi, którzy dostrzegają i słyszą dzieci dokładnie takimi, jakie są, doceniając i wspierając ich indywidualność. Jednak pewnie sama wiesz, że w prawdziwym życiu rodzice są zagubieni i nieświadomi tego jak ważna jest ich rola w wychowaniu. Powtarzają oni te same nawyki i wzorce, których sami nauczyli się od swoich rodziców. A tym sposobem wchodzimy w życie, mając problemy z komunikacją, destrukcyjne nawyki , problemy z tożsamością i niskie  poczucie własnej wartości. U każdego będzie się to objawiało w inny sposób, ale ich źródło zawsze jest to samo.

Jak wyleczyć zranione wewnętrzne dziecko?

Jeśli będziesz mieć trochę szczęścia, to na pewnym etapie swojego życia zaczniesz się zastanawiać nad sobą, kim jesteś, dlaczego zachowujesz się tak a nie inaczej. Przy kolejnej odrobinie szczęścia, popchnie Cię to do dalszych poszukiwań i działań na rzecz zmiany i naprawy tego co zranione. Zrozumiesz, że są w Tobie części, które wymagają uwagi i zaopiekowania. I tu z pomocą przychodzi koncepcja reparentingu.

Reparenting to proces nauki bycia dla siebie kochającym rodzicem i ofiarowania swojemu wewnętrznemu dziecku, to czego nie otrzymałaś w dzieciństwie.

Na początku ten proces może wydawać się trudny, bo przecież musisz wrócić myślami do swojego dzieciństwa i odnaleźć swoje rany. Dodatkowo musisz poświęcić trochę czasu tylko i wyłącznie dla siebie, co nie jest łatwe w naszym zabieganym świecie. Jednak systematyczna praca nad rozwijaniem umiejętności bycia dla siebie rodzicem jakiego potrzebowałaś w dzieciństwie może być bardzo uwalniającym procesem.

Zacznij już dziś 14 dniowe wyzwanie, które nauczy Cię jak być dla siebie kochającym rodzicem.

CZY REPARENTING JEST DLA CIEBIE?

Jeśli:

To warto abyś rozpoczęła proces reparentingu. Wszystkie te zachowania są zazwyczaj wynikiem doświadczeń jakie miały miejsce w twoim dzieciństwie.

MAM DLA CIEBIE COŚ WYJĄTKOWEGO

Zapraszam Cię do 14 dniowego wyzwania, w którym nauczysz się w jaki sposób zadbać o siebie i być dla siebie rodzicem jakiego potrzebowałaś w dzieciństwie. Uwierz mi, że możesz stać się własnym, kochającym rodzicem poprzez opiekę nad sobą i stanie się odpowiedzialnym za swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

JAK MOŻESZ TO ZROBIĆ?

Proces ten nazywa się reparentingiem i polega na dawaniu sobie tego, czego nie otrzymaliśmy jako dziecko. To proces który może rozpocząć każdy, kto jest gotowy uleczyć swoje wewnętrzne dziecko i stać się dorosłym odpowiedzialnym za swoje życie.

KORZYŚCI Z PROCESU REPARENTINGU

 • Tworzenie lepszych relacji

  Kiedy próbujemy stworzyć trwałe i zdrowe relacje, to często są one budowane na wzorcach jakie otrzymaliśmy od rodziców. Nie zawsze są one dobre i dojrzałe. To powoduje, że nasze relacje również pozostawiają wiele do życzenia lub po prostu są toksyczne. Relacje, które nawiązaliśmy z naszymi opiekunami (mamą czy tatą) są twoimi punktami odniesienia, od których zaczynasz budować definicje miłości, intymności i związku. Dzięki ponownemu wychowywaniu kiepskich przykładów z dzieciństwa możesz nauczyć się, jak być lepszym przyjacielem, partnerem, a nawet rodzicem.

 • Osiągnięcie niezależności

  Podczas procesu reparentingu uwalniasz się od toksycznych wzorców i przekonań, których nauczyłaś się w dzieciństwie. Ten proces pomoże Ci w zapewnieniu sobie niezależności, która kiedyś wydawała Ci się nieosiągalna. Chociaż możesz zapłacić wszystkie rachunki i zaznaczyć wszystkie pola „dorosły” – nie jesteś naprawdę niezależna, jeśli nadal żyjesz w cieniu toksycznego dzieciństwa. Musisz wziąć za to odpowiedzialność aby być naprawdę wolną zarówno w umyśle jak i ciele.

 • Lepsza jakość życia

  Życie nie jest łatwym doświadczeniem i rzadko jest proste i piękne. Prawdziwym sukcesem jest nauka, jak znaleźć pocieszenie w podróży życia, pomimo przeciwności, jakie nam rzuca. Dzieje się to wtedy, gdy uczysz się, jak akceptować siebie pomimo błędów które popełniasz i trudnych doświadczeń, które są twoim udziałem.

 • Wzrost poczucia własnej wartości

  Rodzice, którzy Cię krytykowali, maltretowali lub w inny sposób zaniedbywali, poważnie szkodzą Twojej samoocenie. Nawet jeśli ból, który spowodowały, sięga dziesięcioleci, jego skutki utrzymują się. Podejmując próbę reparentingu, możesz w realny sposób zwiększyć swoją samoocenę, a tym samym stworzyć nowy sposób patrzenia na siebie, swoje życie i swoje umiejętności.

 • Nauka dobrych, służących nawyków

  Od rodziców przejmujesz też niezdrowe i niesłużące Ci nawyki. Mogą to być zarówno nawyki radzenia sobie z emocjami czy nawyki dotyczące relacji w jakie wchodzisz. To może dotyczyć każdej dziedziny twojego życia. Kiedy zaczynasz proces ponownego wychowania się, masz szansę nie tylko zidentyfikować te nawyki czy wzorce. Możesz je też przekształcić w służące Ci schematy. Im więcej złych nawyków zostanie przetworzonych, tym więcej spokoju i zadowolenia wypełni twoje życie. Dzieje się tak, ponieważ stawiamy się na właściwej drodze do autentycznej radości.

 • Rozwinięcie miłości do siebie

  Ponowne rodzicielstwo wymaga stworzenia szczęśliwych wspomnień i zwiększonej samooceny. Wymaga to jednak również nauczenia się dawania i otrzymywania absolutnej i bezwarunkowej miłości. Nauczenie się, jak kochać siebie w autentyczny sposób, pozwoli Ci poczuć się komfortowo we własnej skórze, a także akceptować swoje wady i błędy.

Zacznij już dziś 14 dniowe wyzwanie, które nauczy Cię jak być dla siebie kochającym rodzicem.